Er-Ce Makine Ltd. Şti.
Powered by Conduit Mobile

Ana Sayfa


..............................................................................YENİ ÜRÜNÜMÜZ AVEVO MOBİL DUMAN EMME ÜNİTESİNDE ŞOK KAMPANYA... 4000 TL+KDV
ÜRÜN DETAYLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ RESİM ÜZERİNE TIKLAYINIZ.YENİ ÜRÜN: AIRTOO filtresiz mobil duman emme ünitesi.
PDF Broşür için tıklayınız.NEDEN TEKA ?

- Daha temiz havaya sahip ortamlar sunarak insan sağlığını bütünüyle korumak en önde gelen amacımızdır.
-
Teka merkezi üniteler kullanarak, kış dönemlerinde ısınma giderlerinden tasarruf sağlayabilirsiniz. Aynı anda CO2 emisyonunuzda azalacaktır. Peki ne kadar tasarruf sağlanır ve CO2 emisyonu ne kadar düşer?

- Yüksek Alman teknolojisine sahip.
- Bir çok modeli IFA (BGIA) sertifikalı. IFA sertifikası, üniteden çıkan temizlenmiş havanın tekrar solunabilir olduğunu belgeleyerek garanti eder. IFA sertifikalı ürünlere %100 güvenebilirsiniz.
- Türkiye'de hızlı / yetkin servis imkanı ve bol yedek parça stoğu.
- Otomatik temizlemeli modellerde kullanılan eşsiz Power Spray System özelliği.
(Diğer temizleme sistemlerine göre çok daha etkilidir ve filtre ömrünü mümkün olduğunca uzun tutar. Mekanik bir aksamı olmadığı için, rulman gibi ilave parça maliyeti ve bakım maliyeti getirmez. Aşağıda ilgili sisteme ait videoyu izleyebilirsiniz.)- Dijital kontrol ünitesine sahip ürünlerde TÜRKÇE dil seçeneği sunar, SD kart ile yazılım güncelleme imkanı vardır. Ürünlerin üzerindeki uyarı etiketleri de Türkçe'dir.
- İhtiyaca en uygun çözümleri sunar.
- Esnek ürün portföyüne sahip. Bir ihtiyaç için bir çok alternatif sunar.
- Hızlı projelendirme ve detaylı tekliflendirme ile en kısa zamanda size en uygun ürün için bilgilendirme.
- Bir çok modelin öncüsüdür. Bu modeller halen sadece Teka tarafından üretilebilmektedir (Airtech, BlowTec gibi)
- Tüm dünyada bir çok profesyonelin ilk tercihi.
- Bütün parçaları kaliteli ekipmanlardan seçilmiş.
- Tüm uluslararası standartlara ve yönetmeliklere uygun.
- Düşük işletme maliyetleri sunar.
- Bakım maliyetleri düşüktür. Bakım sözleşmeleri imzalanarak ürünler her zaman verimli tutulur.
- Yüksek kaliteyi en uygun fiyatla sunar.


Ve daha fazlası...lütfen tüm sorularınız için bize ulaşın 0(312) 395 58 01

TEKA GENEL ÜRÜN KATALOĞUNU BURADAN BİLGİSAYARINIZA İNDİRİNİZ.
YENİLİK!! Filtercube ECO modüler sistemler ile dilediğiniz gibi ürün konfigürasyonunu kendiniz yapın, hem zaman hem de para kazanın.
Teka Filtercube ECO broşürü için
tıklayınız.

Filtercube ECO serisi


YENİLİK!! Artık Filtoo mobil duman emme üniteleri standart olarak çapak önleyici STAVO ekipman ile sevk ediliyor. Detaylar için >>>>

-------------------------------------------------------------------------------
BOXA SEYYAR ÇALIŞMA KABİNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ KULLANINIZ.
Filtreli Mobil İş Çadırları


-------------------------------------------------------------------------------
iPhone ve iPad cihazlarınıza Teka uygulamasını indirmek için tıklayınız.

iPhone ve iPad cihazlarınıza
Teka SlideRule uygulaması indirmek için tıklayınız.

iPhone Ekran Görüntüsü 1

Not: Yukarıdaki iki uygulama da şu an sadece Almanca'dır.
------------------------------------------------------------------------

KAYNAK DUMANININ ZARARLARINI BİLİYOR MUSUNUZ?

Teka ürünlerinin bir çoğu BGIA (IFA) sertifikasına sahiptir. 

Hangi Teka ürünleri BGIA sertifikalı ?
------------------------------------------------------------------------

SİZİN İÇİN EN UYGUN DUMAN / TOZ EMME SİSTEMİ HANGİSİ?
Bunu belirleyebilmemiz için lütfen aşağıdaki size uygun olan formu doldurarak servis@er-ce.net adresine e-posta ile gönderiniz.

* Kaynak dumanı ürün belirleme formunu indirmek için tıklayınız.

* Kesim dumanı ürün belirleme formunu indirmek için tıklayınız.

* Lazer dumanı ürün belirleme formunu indirmek için tıklayınız.

* Taşlama tozu ve dumanı ürün belirleme formunu indirmek için tıklayınız.
------------------------------------------------------------------------------
YENİ ÜRÜNÜMÜZ DUST BUBBLE....
İncelemek için aşağıdaki logo üzerine tıklayınız.---------------------------------------------------------------------------
Karbon Ayakizi Hesaplama

karbon ölçümüÖzellikle kaynaklı imalatın yoğun olduğu endüstriyel tesisler, içeride biriken kaynak dumanı, plasma kesme dumanı, taşlama tozu v.b istenmeyen partikülleri işletme dışına atmak için çeşitli havalandırma sistemleri kullanmaktaydılar. Ancak, son yıllarda ortaya çıkan çevre bilinci sebebiyle, artık bu tür partiküller filtrelenerek dışarı atılmakta veya temizlenmiş hava tekrar çalışma ortamına verilmektedir.

Ayrıca, özellikle kaynak ve lehim dumanlarının mümkün olduğunca kaynağından emilmesi, çalışanların sağlığını korumak için yasal düzenlemelerle mecburi kılınmıştır.

1995 yılında Almanya'da kurulan TEKA GmbH çok kısa süre içerisinde alanında dünya çapında lider şirketlerden birisi olmuştur. Tüm enerjisini ve birikimini duman ve toz  emme/filtrleme üniteleri tasarımı ve üretimine aktaran Teka, sahip olduğu sertifikalarla tüm dünyada güvenle kullanılan ve bilinen bir marka haline gelmiştir.

Türkiye pazarına 2010 yılı sonunda Er-Ce Ltd. Şti. ile giren Teka, kısa zamanda çok önemli referanslara sahip olmuştur.

Daha temiz bir hava için...

Teka GmbH resmi web sitesi: www.teka.eu
Er-Ce Ltd. Şti. resmi web sitesi: www.er-ce.net

TEKA GENEL ÜRÜN KATALOĞUNU BURADAN BİLGİSAYARINIZA İNDİRİNİZ.


Kaynak dumanı ağır metaller içerir. Kaynak ve kesme işlemlerinde ark sıcaklığının etkisi ile kaynak sarf malzemesi, kaynak yapılan ana malzeme üzerindeki kesme sıvısı, yağ, gres gibi artıkların ve boya, galvaniz gibi kaplamaların yanması yada buharlaşması sonucu ise çeşitli gazlar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca, gaz kaynağı ve sert lehimleme işlemlerinde kullanılan asetilen, propan, bütan, metan gibi yanıcı gazların oksijen gazıyla yanması sonucu karbonmonoksit, karbondioksit ve azot oksit gibi gazların yanı sıra, kullanılan dolgu malzemesi, dekapanlar ve üzerinde işlem yapılan ana malzemeye bağlı olarak çinko, bakır, kadmiyum, kurşun gibi metallerin partikül ve buharları ile flörür, klorür esaslı gazlar meydana gelmektedir.
Kaynaklı imalat atölyelerinde üretim süreci gereği oluşan ve çalışma ortamına yayılan gaz, toz ve dumanlar vücuda solunum yolu ile girerler. Söz konusu hava kirleticilerinden bazıları kronik (uzun dönemde ortaya çıkan) hastalıklara neden olduğu gibi, etkilenme düzeyine bağlı olarak akut (ani-birdenbire) rahatsızlıklara da neden olabilmektedir. Örneğin kaynakçılarda sıklıkla görülen metal dumanı ateşi genellikle geçici bir rahatsızlıktır, ancak, kronik rahatsızlıkların da gelişmesine yardımcı olmaktadır.
Kaynaklı imalat atölyelerindeki çalışma ortamında izin verilen yoğunluktan daha fazla kirleticilerin bulunması ve bu havanın solunması durumunda maruz kalma süresi ve yoğunluğuna göre; solunum güçlüğü, kan hastalıkları, kanser, kronik bronşit, baş ağrısı, akciğer ödemi, metal dumanı ateşi, ağız ve burun mukozasında tahrişler oluşabilmektedir. Ayrıca merkezi sinir sistemi, böbrek, karaciğer, kan yapıcı sistem ve kemik yapısı üzerinde de çeşitli hasarlar oluşmakta ve buna bağlı hastalıklar ortaya çıkabilmektedir.
Metal içeren toz, gaz ve dumanların uzun süre solunmasısonucunda akciğerde birikmesi ile pnömokonyoz adı verilen meslek hastalıkları oluşmaktadır. Kaynaklı imalat atölyelerinde çalışanların toz, gaz, duman ve oksitlerinden etkilendikleri metallerden karbon, kalay, demir, alüminyum düşük düzeyde risk oluştururken; kadmiyum, krom, kurşun, vanadyum, mangan, cıva, molibden, nikel, titan ve çinko ise irritan ve toksit etki yarattıklarından çok daha büyük sağlık sorunlarına ve kalıcı hastalıklara kaynaklık etmektedirler.
Özet olarak, kaynaklı imalat atölyelerinde sıkça karşılaşılan ve vücuda solunum yoluyla giren toz, duman, gaz ve buharlar yukarıda belirtilen kimyasal maddeleri içermeleri nedeniyle solunum yollarında tahrişe ve yüksek yoğunluklarda uzun sürelerde solunması durumunda ise kalıcı hastalıklara neden olmaktadır. Benzer etki gözlerde de görülmekte ve gözlerde irritasyon, konjuktivit, keratit ve allerji gibi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır
Başa dön